راهنمای ست کردن رنگ آبی

رنگ آبی از گذشته تا به حال، نماد آرامش و رهایی بوده است، از لحاظ روانشناختی ست کردن رنگ آبی برای مصاحبه‌ها و جلسات بزرگ، بهترین انتخاب است زیرا حس اعتبار و اعتماد به نفس را به فرد القا می‌کند.

همانطور که می‌دانید آبی از رنگ‌های سرد است و رنگ‌بندی متنوعی از جمله آبی آسمانی، نیلی، آبی سیر یا سرمه‌ای، لاجوردی و آبی نفتی دارد. به دلیل وسعت و تنوع رنگ آبی، انواع ست لباس دانشگاهی، ست مجلسی و رسمی را می‌توان با این رنگ ساخت.

این رنگ سرد اگر در تناقض با رنگ‌های گرمی مثل زرد و نارنجی قرار بگیرد، ظاهری دل فریب و خاص را نمایان می‌کند.

از جمله افرادی که از ست کردن رنگ آبی در طراحی‌های خود به وفور استفاده می‌کند ویکتوریا بکهام است.

همچنین استایل منوکروم که استفاده از چند رنگ طیف آبی است می‌تواند اثر بخش باشد به خصوص زمانی که پارچه ای ساده در لباس شما به کار رفته باشد که این ترکیب رنگ خود ترندی جذاب و متفاوت به حساب می‌آید و این جمله را یاد آور می‌شود که زیبایی در سادگی است. به نقل از ویکتوریا بکهام طراح لباس مشهور: کم هم خود زیاد است.

در این بخش از سری متن های ست کردن رنگ ها، به طور جداگانه به ست کردن رنگ آبی با چند رنگ محبوب می‌پردازیم:

سفید ست کردن رنگ آبی

ست کردن رنگ آبی با رنگ سفید

سفید و آبی به خصوص آبی آسمانی برای همه ما یاد آور دریا و آسمان است. رنگ سفید این قابلیت را دارد که آبی را بارزتر نشان دهد و جلوه بیشتری به آن بدهد. در این میان برای تکمیل استایل می‌توانید رنگ بنفش را در اکسسوری خود به کار گیرید، ست کردن رنگ آبی با این رنگ سرد استایلی جسورانه به شما می‌دهد.

خردلی

رنگ خردلی در ترکیب با آبی تیره ظاهری شیک به شما می‌دهد به خصوص اگر خردلی در کتی چرم همراه با جین تیره قرار بگیرد که همچنان ترند و بروز است.

سبز ست کردن رنگ آبی

سبز و آبی دو ترکیب جدایی ناپذیراند، اگر به سبک سنتی علاقه دارید آبی لاجوردی را با سبز ترکیب کنید. این ترکیب یاد آور چیست؟ بله کاشی کاری‌های ایرانی. برای تکمیل استایل خود می‌توانید از رنگ زرد استفاده کنید برای مثال کیف می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

نارنجی

رنگ نارنجی

نارنجی رنگی گرم و مکمل آبی است. بنابراین ترکیب این دو رنگ یکی از بهترین هاست. دست شما در این ترکیب کاملا باز است. می‌توانید  شیدهای مختلفی از نارنجی به سمت زرد و آبی به سمت سبز را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از گرمی نارنجی بکاهید، می‌توانید از آبی کم رنگ استفاده کنید هم چنین آبی کاربنی با نارنجی نیز استایل فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند.

در نهایت به شما پیشنهاد می‌کنیم که از دیگر متن های مربوط به ست کردن رنگ ها دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *