لباس شکت چیست و چگونه آن را ست کنیم؟

برای خیلی از خانم های پوشیدن لباسی که راحتی و آزادی را با هم و یکجا داشته باشد بسیار مهم است. فصل زمستان می‌تواند چالش مهمی برای خانم ها باشد. پوشیدن لباس های لایه ای و یا استفاده از بالاپوشی ضخیم مانند پالتو. احتمالا با ترکیب “دست و پاگیر بودن” در انتخاب لباس توسط خانم ها مواجه شده‌اید و انتخاب پالتوهای بلند و یا ترنچ کت ها و بارانی ها گزینه مناسبی برای فعالیت های روزمره ممکن است، نباشد. در این میان و بین لباس های متفاوتی که می‌توان برای روزهای سرد پاییز و زمستان انتخاب کرد “شکت” یا ” shacket” می‌تواند یکی از کارآمدترین انتخاب ها برای روزهای پر مشغله ای باشد که می‌خواهیم راحتی و گرمای مناسب پوشش را با هم تجربه کنیم.

لباس شکت (Shacket) چیست؟

اگر دو لباس “جاکت” یا همان ژاکت را با “تیشرت” ادغام کنیم، خروجی طرح لباسی است به نام لباس شکت، پیراهنی مردانه و عموما چهارخانه که ضخامت مناسبی برای تحمل سرما در روزهای پاییزی و زمستانی را دارد. البته در میان همگان اینطور مرسوم است که شکت ها برای روزهای نه چندان گرم و سرد اوایل بهار و پاییز کاربرد دارد. اما در سال های گذشته و با طراحی های به روز این سبک از لباس ها، به ترند روز تبدیل شده‌اند و نه تنها برای بهار و پاییز که به عنوان بالاپوشی مناسب برای روزهای سرد سال هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. شکت ها یک ویژگی منحصر به فرد دارند و آن هم اندازه آن هاست. کوتاهی به اندازه‌ی شکت ها باعث شده است تا این لباس ها در ایران هم بیشتر مورد توجه خانم ها قرار بگیرند.

انتخاب شکت می‌تواند خیال شما را بابت انتخاب سایر لباس هایتان هم راحت کند. شکت ها الگوی پیراهن مردانه ای اورسایز را دارند و به راحتی می‌توان از آن به عنوان بالاپوش مناسب استفاده کرد. به این ترتیب نگران ست کردن رنگ های لباس های زیر شکت نباشید چون با بستن دکمه های آن شما ظاهری جذاب برای خود طراحی کرده‌اید.

شکت چیست و چگونه آن را ست کنیم؟

شکت زنانه را چگونه ست کنیم؟

هنگام انتخاب شکت زنانه حتما به طرح و رنگ آن توجه کنید. اگر قصد دارید تا شکت را با دکمه های بسته ست کنید سایر لباس ها و رنگ بندی شان اهمیتی پیدا نمی‌کنند. اما اگر قصد دارید تا از آن به عنوان بالاپوشی برای همه روزها و همه فصل ها استفاده کنید، حتما به طرح و رنگ آن توجه کنید. شکت ها جزء لباس هایی هستند که عموما از طرح چهارخانه برای دوخت آن استفاده می‌شود. البته می‌توانید نمونه های ساده آن را هم در بازار پیدا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید شکت روی پارچه ها و رنگ های خنثی حساب باز کنید. رنگ های خنثی این ویژگی را دارند تا شما بتوانید بهترین استایل را با آن ها طراحی کنید. اگر سراغ رنگ های خنثی رفتید می‌توانید از پارچه های خزدار یا پف دار و حجیم استفاده کنید. رنگ های خنثی مانند خاکستری این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا سایر پوشاک خود را از میان رنگ های تند و شاد انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید استایلی منوکروم داشته باشید به سراغ شکت های طرحدار بروید. هیچ انتخابی جذاب تر از آن نیست که از رنگ های متضاد و جذاب برای استایل خود به همراه شکت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : چند ست زنانه پیشنهادی برای زمستان

شکت مناسب برای چه استایلی است؟

اگر استایل کژوال را دوست دارید و یا از لباس هایی متناسب با این استایل برای خود استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما برای شما شکت ها هستند. شکت ها ظاهری راحت دارند و اگر می‌خواهید تا برای مدتی طولانی بالاپوشی ضخیم به تن داشته باشید به شدت پیشنهاد مناسبی است. برای طرفداران استایل بوهو شکت یکی از بهترین انتخاب های ممکن است. ویژگی استایل بوهو راحت بودن و آزادی آن است و اکسسوری های آن بسیار شبیه به کژوال است. اما مهم‌ترین خصیصه بوهمین ها در نزدیکی فرهنگ پوششان به هیپی های دهه ۶۰ و ۷۰ است.

شکت چیست و چگونه آن را ست کنیم؟

شکت با چه شلواری زیباتر است؟

شاید برای خیلی ها که شکت می‌پوشند شلوارهای جین اولین و مهم‌ترین انتخاب باشد، اما می‌توانید با شکت از شلوارهای کتان چینو و البته چرم هم استفاده کنید. ترکیب شلوارهای کتان چینو با شکت و نیم بوت می‌تواند شما را به عنوان فردی خوش پوش برای هر جمعی معرفی کند. شلوارهای مام استایل و البته اسلیم فیت هم گزینه های مناسبی برای ستی ایده‌آل با شکت هستند. پبشنهاد می‌کنیم تا شلوار مام استایل را برای شکت های اورسایز استفاده کنید. قطعا از دیدن این ترکیب شگفت زده خواهید شد.

چه لباسی را همراه با شکت زنانه بپوشیم؟

به شکل کاربردی پلیورهای یقه اسکی همواره برای ست کردن گزینه ای راهگشا محسوب می‌شوند. می‌توانید شکت خود را با پلیور یقه اسکی ست کنید و از زیبایی آن اطمینان خاطر داشته باشید. اگر شکت شما اور سایز است پلیورهای یقه اسکی کش بافت هم بهترین مکمل برای شماست. هودی و دورس هم از لباس هایی است که می‌توانید آن ها را با شکت به بهترین حالت ممکن هماهنگ کنید. تا اینجا ست هایی را که گفتیم تماما مناسب برای استایل کژوال بود، اما اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که طرفدار استایل بوهو هستید می‌توانید شکت خود را با دامن های بلند هم ست کنید. کفش های کانورس ساق دار هم برای این ترکیب یکی از جذاب‌ترین انتخاب هاست.

چه کفشی مناسب‌ ترین انتخاب برای شکت ها هستند؟

انتخاب کفش مناسب با انتخاب شلوار ارتباط مستقیم دارد. اما با فرض انتخاب شلوار مناسب برای استایل‌تان و رعایت رنگ بندی ها برای استفاده از سایر لباس های همراه با شکت می‌توانید از نیم بوت و بوت و کفش های کتانی و کانورس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *