رنگ سال ۲۰۲۲ به انتخاب پنتون برای بهار و تابستان

با شروع هر سال میلادی شرکت پنتون رنگ سال را اعلام می‌کند. دنیای مد و فشن هم که برتافته از طرح و رنگ است ایده های خود را مبتنی بر آن پیش می‌برد. در دو سال گذشته که کرونا بیشترین تاثیر را بر زندگی همگان گذاشته است و موجب شده تا عادات جدیدی به زندگی شهروندی اضافه شود، این بار تاثیر خود را بر روی انتخاب رنگ سال هم گذاشت و شرکت پینتون سال ۲۰۲۱ را با رنگ زرد و خاکستری آغاز کرد تا با این انتخاب کمی از بار سنگین وقایع تلخ کرونا بکاهد و رنگی جذاب و شاد را معرفی کرد.

سال ۲۰۲۲ اما این شرکت سراغ رنگی از طیف بنفش آبی رفت تا از فضای کرونایی سال گذشته کمی بیشتر فاصله بگیرید. Very peri رنگ سال ۲۰۲۲ است که پنتون اعلام کرده است. شاید برایتان جالب باشد دانستن این نکته که این شرکت بعد از ۲۲ سال باز هم سراغ ساخت رنگی جدید رفت تا سال جدید را با خلاقیتی جذاب از شرکت پنتون (PANTONE ) شروع کنیم.

همه ما دست کم ظرف دو سال گذشته روزهای کرونایی پر التهابی را پشت سر گذاشتیم و حالا که از آن روزها کمی بیشتر فاصله گرفتیم، تاثیر آن را در دنیای مد و فشن هم شاهد هستیم. برای همین است که پنتون به سمت طراحی و ساخت رنگی از تنالیته رنگ های آرامش بخش رفته است.

به طور شاخص Very peri از رنگ هایی است که هم می‌تواند طرفداران رنگ آبی را به وجد آورد و هم می‌تواند حامیان رنگ سرخ را هیجان زده کند. از آن جایی که این رنگ به طور مشخص در ردیف رنگ های آبی قرار می‌گیرد، اما در ساخت آن از رنگ قرمز نیز استفاده شده است تا ترکیب ایده آلی با رنگ سرخ هم داشته باشد.

رنگی که پنتون (PANTONE ) ساخت!

شرکت پنتون در سایت خود رنگ بهار و تابستان سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد. این شرکت برای بهار و تابستان سال ۲۰۲۲ ده رنگ برجسته را اعلام کرد که با استفاده از آن ها در پوشش خود استایل تان به طور شگفت انگیزی تغییر خواهد کرد. این رنگ ها برای پیش بینی طراحی مد در سال ۲۰۲۲ طراحی شده و در هفته مد لندن نیز منتشر شده است. اضافه کردن انبوهی از رنگ‌های روشن با سایه‌های جذاب و توصیفات سرزنده به پالت بهار و تابستان ۲۰۲۲، باعث ایجاد خلاقیت و اعتماد به نفس در زندگی شما می‌شود.

رنگ های معرفی شده از طرف سازمان پنتون، احساس جدیدی از سادگی و جذابیت را ترویج می کنند. «لئاتریس آیزمن» (Leatrice Eiseman)، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون در بیانیه‌ای مطبوعاتی خود درباره این انتخاب‌ها گفت:

استفاده ما از رنگ ها متناسب با فرهنگی ست که با آن زمدگی می کنیم. همان طور که ما آینده جدیدی را کشف می‌کنیم، به دنبال فرصت‌هایی هستیم تا کاری کاملا متفاوت انجام دهیم. این‌ها رنگ‌هایی هستند که تمایل ما به شکستن مرزها را برآورده می‌کنند. همان تمایلی که در حقیقت نیاز مشتاقانه ما به خلاقیت و بیان بصری بدون محدودیت است و ما در حال ورود به این زمان خاص هستیم.

تاریخچه شرکت پنتون و فرآیند انتخاب رنگ

پنتون (PANTONE ) نام شرکتی واقع در شهر کارلستات نیوجرسی است که در زمینه چاپ، تولید رنگ و رنگ شناسی در سراسر دنیا فعالیت می‌کند و شرکت معتبر و شناخته شده ای است. این شرکت بیش از ۴۰ سال سابقه در این صنعت دارد و الهام بخش بسیاری از برندها در صنعت مد و فشن بوده است و طراحی داخلی و تولید بسیاری از لوازم و ابزارآلات را به دست داشته است، به همین واسطه شرکت پنتون در دنیا اعتبار بسیاری به دست آورده است و از عرضه کننده های مهم ابزار و نرم افزارهای اندازه گیری رنگ به شمار می‌رود.

رنگ سال چگونه انتخاب می‌شود؟

حتما این سوال برای شما پیش آمده که فرآیند انتخاب رنگ سال به چه صورت است؟ هرساله شرکت پنتون در ماه‌ های می و نوامبر یک جلسه را با حضور نمایندگان مختلف از سراسرجهان برگزار می‌کند. این جلسه قوانین خاص خود را دارد، برای مثال مکان برگزاری آن یک اتاق کاملا سفید است تا رنگ‌های محیطی هیچ ایده‌ای را به نمایندگان القا نکند.

البته دراین جلسه نمایندگان می‌توانند اشیایی که رنگ‌های الهام بخشی دارند را به سایر اعضا نشان دهند و به این ترتیب طی دو روز متوالی رنگ سال انتخاب و مشخص می‌شود.

رنگ بهار و تابستان سال ۲۰۲۲ در هفته مد لندن

رنگ و سایه های پاستیلی معرفی شده توسط پنتون برای سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است. این مجموعه دارای ده رنگ برجسته است و پنج رنگ کلاسیک اصلی را به خود اختصاص داده است

  • رز مرجانی، تناژ رنگی گل‌هایی را به یاد می آورد که با حضور پر انرژی خود، احساس هیجان می‌آفریند.
  • صورتی آدامس بادکنکی پیام آور شادی و مثبت اندیشی است.
  • صورتی پاستلی تازه و سبکبار و بی‌دغدغه برای سبکی روح شما خلق شده است.
  • شکوفه ارکیده یادآور عشق شدید ما به گل‌های طبیعت است.
  • رنگ زرد روشن و شاد پاپ کورن، گرما را برای همه کسانی که آن را می‌پذیرند به ارمغان می‌آورد.
  • جوانه شکننده، سبزی تیز، اسیدی و چشم گیر برای افراد جسور.
  • کهربایی قدرتمند.
  • سبز تداعی آبشار متصل به آب‌های پاک کننده، خنک کننده و تازه کننده است.
  • کوارتز قهوه، قهوه‌ای خوش طعم که هم رنگ‌های اصلی و هم سایه‌های پرزرق و برق را تداعی می‌کند.
  • قهوه‌ای سودانی، رنگی طبیعی که در طبیعت غنی شده است.

در نهایت از اهداف پنتون برای انتخاب این رنگ های فعال برای ترند رنگی بهار و تابستان سال ۲۰۲۲ این است که این رنگ ها الهام بخش بزرگی برای روحیه و زیبایی استایل باشند. آیا شما به این رنگ‌ها علاقمند هستید و آن‌ها را مناسب سال جدید می‌دانید؟ نظراتتان را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پنتون (PANTONE)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *