لیست ۲۸ قلم از انواع لوازم آرایش صورت

اولین گام در سفر به هنر آراستن صورت، شناخت انواع لوازم آرایش صورت و کارایی آن‌هاست. آرایش اساسا برای تاکید بر نقاط قوت، زیبایی‌های صورت و پنهان کردن نقاط ضعف آن است.
در ادامه لیست انواع لوازم آرایش صورت را عنوان نموده و چند نمونه از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد. 

انواع لوازم آرایش صورت

۱ – پرایمر صورت

پرایمر، یکی از انواع لوازم آرایش صورت است که با استفاده از آن، می‌توانید مطمئن باشید که آرایش‌تان ماندگاری بیش‌تری خواهد داشت. پرایمر‌های صورت نسبتا محصولات جدیدی هستند که یک لایه‌ی محافظتی بر روی پوست ایجاد کرده و آن را نرم و لطیف می‌کنند.
پرایمرها برای افرادی با پوست‌های مختلط تا چرب ایده‌آل هستند. کافی است پس از مرطوب‌کننده و قبل از کرم‌پودر از پرایمر استفاده کنید تا رطوبت به پوست‌تان نفوذ کند.

۲ – کانسیلر صورت و چشم

کانسیلر اغلب برای پوشش‌دهی بیش‌تر لک‌ها و تیرگی‌های پوستی به کار می‌رود. کانسیلرها غلیظ‌تر و جامد‌تر از کرم‌پودرها هستند، پایدارتر بوده و پوشش بیش‌تری ایجاد می‌کنند.
انواع کانسیلر به دو دسته‌ی کانسیلر زیر چشم و کانسیلر صورت تقسیم می‌شوند.

کانسیلر دور چشم

۳ – کرم‌پودر

کرم‌پودر نوعی از لوازم آرایش صورت است که آن را در تمامی نقاط صورت استفاده می‌کنیم. کرم‌پودر را معمولا به رنگ پوست یا رنگی که می‌خواهیم پوست‌مان جلوه کند، تهیه می‌کنیم.
کرم‌پودرها در انواع مایع، کرم و اخیرا موس در بازار وجود دارند که در میزان پوشش‌دهی با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند.

کرم پودر

۴ – پنکیک

پنکیک یکی از انواع لوازم آرایش صورت است که معمولا روی کرم‌پودر یا به تنهایی برای ایجاد یک جلوه‌ی نهایی مات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنکیک

۵ – بی‌بی کرم

بی‌بی کرم، کرمی چندکاره است که کارکردهای خوبی بر روی پوست‌تان خواهد‌داشت. بی‌بی کرم علاوه بر برخورداری از خاصیت پوشانندگی، ممکن است یک یا چند مورد از خواص مرطوب‌کنندگی، سفید کنندگی، ضد چروک و ضدآفتاب را نیز در خود داشته باشد.
بی‌بی کرم در آلمان متولد شد و در ابتدا برای افرادی که برای درمان‌های پوستی تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند، استفاده می‌شد. بعدها کره‌ای‌ها آن را به شکل بی‌بی کرم‌های امروزی تغییر دادند تا به یکی از اساسی‌ترین اقلام آرایشی صورت تبدیل شود.
در حال حاضر هیچ چیز مانند یک بی‌بی کرم پوشش کرم‌پودری و خواص درمانی متعدد را در آن واحد ارائه نمی‌کند.

بی بی کرم

۶ – رژ گونه

نوعی لوازم آرایش که برای گلگون کردن گونه‌ها استفاده می‌شود. رژ گونه علاوه بر برجسته‌تر نشان دادن استخوان گونه، نوعی سرزندگی را در چهره جاری کرده و آن را بشاش‌تر جلوه می‌دهد.

رژگونه

۷ – کانتور صورت

کانتور چیست؟ کانتور یکی از انواع لوازم آرایش صورت است که برای تعریف و تغییر حالت صورت به کار می‌رود. با کانتور می‌توان صورت فرد را به شکلی دلخواه طراحی کرد.
در استفاده از کانتور به یاد داشته‌باشید که رنگ‌های تیره‌تر نشانگر عمق هستند و رنگ‌های روشن‌تر برجستگی را در آن ناحیه به ذهن القا می‌کنند.

– هایلایتر

هایلایتر برای ایجاد درخشش بیش‌تر در برخی نقاط صورت به کار می‌رود. شاید بخواهید توجه بیش‌تری را به برخی از نقاط صورت‌تان جلب کنید، در این صورت، تنها چیزی که نیاز دارید یک هایلایتر است.

۹ – برنزه کننده

با توجه به افزایش محبوبیت پوست برنزه در سال‌های اخیر، پودر‌های برنزه کننده جایگزین بسیار خوبی برای شیوه‌های پر ضرر برنزه کردن پوست هستند. به علاوه با این روش، هر زمان که دلتان برای رنگ پوست‌تان تنگ شد، تنها کاری که باید بکنید این است که صورت‌تان را بشویید!

۱۰ – اسپری و پودر تثبیت کننده‌ی آرایش

اسپری تثبیت کننده، روی آرایش اعمال شده و ماندگاری آن را برای مدت زمان بیش‌تری تضمین می‌کند.

انواع لوازم آرایش چشم

۱۱ – پرایمر چشم

پرایمر چشم یکی از انواع لوازم آرایش چشم است که به ماندگاری هرچه بیش‌تر آرایش کمک کرده و از محو شدن آن جلوگیری می‌کند. گذشته از آن، پرایمر چشم موجب می‌شود رنگ سایه‌ی چشم پررنگ‌تر جلوه کند.

۱۲ – خط و مداد چشم

خط و مداد چشم، هر دو برای فرم‌دهی به حالت چشم به کار می‌روند.

خط و مداد چشم

۱۳ – ریمل

ریمل شاید یکی از پرکاربردترین انواع لوازم آرایش چشم باشد که برای تیره‌تر و بلندتر کردن مژه‌ها و حجم دادن به آن‌ها استفاده می‌شود. ریمل هم در رنگ‌های طبیعی مانند مشکی و قهوه‌ای و هم در رنگ‌های فانتزی مانند آبی، صورتی و بنفش در بازار وجود دارد.
امروزه انواع گوناگونی از ریمل‌ها از جمله ریمل ضدآب و ریمل تقویت کننده‌ی مژه طراحی می‌شوند.

۱۴ – فرمژه

این مدل از انواع لوازم آرایش چشم، اندکی متفاوت‌تر است. فرمژه یک ابزار مکانیکی برای اعمال انحنای بیش‌تر به مژه‌هاست.

فرمژه

۱۵ – چسب مژه مصنوعی

این ماده برای چسباندن مژه مصنوعی در لابه‌لای مژه‌های طبیعی استفاده می‌شود. کیفیت چسب مژه به دلیل تماس مستقیم با چشم، بسیار حائز اهمیت است.

۱۶ – مژه مصنوعی

با افزودن مژه‌های مصنوعی در میان مژه‌های طبیعی‌تان، به جلوه‌ی پرپشت‌تر، تیره‌تر، بلندتر و زیباتر آن‌ها کمک می‌کنید.

۱۷ – مداد ابرو

با استفاده از مداد ابرو، می‌توانید به ابروهایتان کمی رنگ بخشیده و آن‌ها را پرپشت‌تر جلوه دهید.

مداد ابرو

۱۸ – واکس ابرو

این واکس برای پاکسازی اطراف ابرو از موهای زائد به کار می‌رود.

۱۹ – ژل ابرو

ژل ابرو کمک می‌کند تا ابروهایتان را در تمامی روز آراسته نگه‌دارید. برخی از این ژل‌ها رنگی نیز هستند.

ژل ابرو

۲۰ – سایه‌ی ابرو

آخرین مدل از انواع لوازم آرایش چشم دقیقا مانند مداد ابرو، برای پرکردن فواصل بین تارها و فرم دهی به آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایه‌ی ابرو به وسیله‌ی یک برس در ابرو اعمال می‌شود.

انواع لوازم آرایش لب

۲۱ – رژ لب

رژلب، محبوب‌ترین و پرکاربردترین انواع لوازم آرایش لب است. رژلب حاوی رنگدانه، روغن و نرم‌کننده است که به لب رنگ و بافتی منحصر به فرد می‌بخشد و در انواع مات و براق، با ماندگاری‌های گوناگون در بازار وجود دارد.

رژ لب


۲۲ – برق لب

برق لب در درجه‌ی اول برای ایجاد درخشش روی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد و در درجه‌ی دوم ممکن است حاوی رنگدانه نیز باشد.

۲۳ – خط / مداد لب

در طراحی و نقاشی، برای عمق بخشیدن به یک رنگ، آن را با طیف دیگری از همان رنگ ترکیب می‌کنند. خط لب در واقع در ترکیب با رنگ رژلب، سایه روشن ایجاد کرده و به آن عمق می‌بخشد.

۲۴ – حجم دهنده‌ی لب

حجم دهنده‌ی لب یکی از انواع لوازم آرایشی است که جلوه‌ای حجیم‌تر به لب می‌بخشد. حجم دهنده‌ی لب با تحریک پوست لب موجب متورم شدن آن می‌شود. تاثیر این مواد موقتی است و لازم است که در طول روز تجدید شوند.

۲۵ – بالم / بوم لب

هدف اصلی در استفاده از بالم لب، اعمال یک لایه‌ی مرطوب روی لب برای حفاظت از عوامل خارجی است. خشکی، سرمای شدید و باد، رطوبت پوست را کشیده و آن را خشک می‌کنند. پوست لب که بسیار نازک است، نسبت به این عوامل، آسیب‌پذیرتر از دیگر نواحی صورت است.

۲۶ – پرایمر لب

پرایمر لب برای استفاده در زیر رژلب، مداد و برق لب طراحی شده‌است. این مدل از انواع لوازم آرایش لب، ظاهری شبیه به کرم‌پودر دارد و مات است. پرایمر لب با افزایش ماندگاری رژلب، جلوه‌ی ظریف و زیبای آن را حفظ می‌کند.

۲۷ – تقویت کننده‌ی لب

تقویت کننده‌ی لب با آبرسانی به لب و بازسازی کلاژن در آن به درخشندگی و زیبایی آن کمک می‌کند.

۲۸ – لاک لب

آخرین آیتم از انواع لوازم آرایش لب، لاک لب است که ماندگاری طولانی‌‌تری نسبت به رژ لب دارد. اگر می‌خواهید روزی طولانی را با آرایش سپری کنید، لاک لب را در اولویت قرار دهید.

منبع : Types Of Makeup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *