مانتو اسپرت

مدل های جدید مانتو اسپرت 2021

در این مقاله به بررسی ویژگی های مانتو اسپرت، مدل های جدید مانتو اسپرت 2021 و استایل‌هایی که می‌توانید به‌ وسیله‌ی آن خلق کنید می‌پردازیم.

مانتو اسپرت

مانتو اسپرت دانشجویی

درحالی‌که در بیشتر نقاط دنیا واژه‌ Sportدر فشن، به پوششی اطلاق می‌شود که به نوعی به ورزش مرتبط باشد؛ در فرهنگ عامیانه‌ی فارسی فعلی، این واژه نه فقط به آیتم‌های ورزشی، بلکه به پوشش هایی گفته می‌شود که در عین زیبایی ظاهری، ساده و راحت باشند، در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و کاربردی باشند.

از این تعریف برمی‌آید که مانتوی اسپرت، طراحی و دوخت ساده‌ای دارد و میتواند در موقعیت‌های مختلف مثل دانشگاه، خرید و یا دورهمی های دوستانه، گزینه‌ی مناسبی باشد.

مانتوهای اسپرت این روزها به واسطه‌ی ساده بودن طراحی لباس، داشتن زیپ یا دکمه در جلو، آستین های بلند ساده و عرض فیت لباس شناخته می‌شوند و از آنجایی که کاربرد روزانه دارند، داشتن جیب برای آن‌ها فاکتور مثبتی تلقی می‌شود.

جنس این نوع مانتو معمولا از بین پارچه‌های ویسکوز، کتان پیچ ، تریکو مانتویی و حتی جین انتخاب می‌شود و به همین دلیل، بیشترین کاربرد این مانتو در فصل های بهار و پاییز است.

مدل جدید مانتو جین اسپرت 2019

مانتو اسپرت دانشجویی

مدل مانتو اسپرت دانشجویی سال 2021

با تعریفی که از مانتوی اسپرت خواندیم، این نوع از پوشش، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای فضای دانشگاه به‌ نظر می‌رسد؛ چرا که هم با قوانین معمول دانشگاه‌ها همخوانی دارد و هم می‌تواند در کنار مقنعه و جین اسکینی یا راسته، استایل راحتی را برای روزهای پرکار دانشگاهی فراهم کند.

رنگ های خردلی، زیتونی، سورمه‌ای و تونالیته‌های مختلف رنگ آبی ، رنگ‌های زنده ای هستند که در کنار مقنعه‌ی مشکی یا سورمه‌ای می‌توانند ترکیب های مناسبی را برای فضای دانشگاهی ایجاد کنند.

مانتو اسپرت

مدل مانتو اسپرت چهارخونه سال2021

فراموش نکنید که ساده بودن طراحی مانتوی اسپرت، به معنی ساده بودن پارچه‌ی لباس نیست و اتفاقا پترن‌هایی مثل چهارخانه ریز و درشت یا راه‌ راه باریک عمودی، در طراحی مانتوهای اسپرت به‌ وفور به کار گرفته می‌شوند و نتایج خوبی به همراه دارند.

این نوع مانتوی اسپرت می‌تواند انتخاب مناسبی برای مسافرت‌ها یا خریدهای روزانه باشد و به افراد کوتاه‌قد نیز توصیه می‌شود.

مدل مانتو اسپرت چهارخونه

مانتو اسپرت جلوباز

مانتوهای جلوباز به محض ورود به بازار مانتوهای شیک ایران توانستند جایگاه ویژه‌ای در بین بانوان ایرانی پیدا کنند. در چند سال اخیر با بالا رفتن میزان محبوبیت مانتوهای جلوباز، مدل‌های مختلف و زیبایی از آنها دوخته شده است که می‌توانند شما را در انواع استایل‌های متفاوت از کژوال تا مجلسی همراهی کنند. یکی از این مدل های جدید مانتو اسپرت، آیتم سه رنگ زیر با حاشیه‌های طلایی دور کمر می‌باشد که آستین‌های کلوش آن جذابیت و همچنین راحتی مانتو را دو برابر کرده است. آیا شلوارهای جین اولویت اول شما برای تکمیل استایلتان با مانتوهای جلوباز هستند؟ اگر پاسختان مثبت است، شلوارهای جین راسته، اسکینی، پاچه گشاد و مام استایل را با این مدل مانتو فراموش نکنید.

مانتو اسپرت

مانتو اسپرت

مدل جدید مانتو جین اسپرت 2021

مانتوهایی با پارچه‌ی جین، یکی از دسته بندی های اصلی مانتوی اسپرت را تشکیل می‌دهند. این مانتوها معمولا طراحی ساده‌ای دارند و می‌توانند به صورت جلوباز روی تیشرت‌های طرح‌دار، یا جلوبسته با روسری‌هایی با رنگ‌های زنده مطابق فصل، استایل ویژه‌ای خلق کنند. خنثی بودن تونالیته رنگ‌های جین، به افراد اجازه می‌دهد که قوه خلاقیت خود را به کار بگیرند و از مانتوی جین اسپرت، سال ها و به اشکال مختلف استفاده کنند.

مدل جدید مانتو جین اسپرت 2019

مدل جدید مانتو پشت بلند

پشت بلندها، یکی از مدل های جدید مانتو اسپرت 2021 هستند که با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.

به‌خصوص اگر قد کوتاهی دارید و نمی‌خواهید طول پاها را با مانتو بپوشانید، پیشنهاد می‌کنیم مانتوهای پشت بلند را امتحان کنید.

مدل جدید مانتو پشت بلند 98
مدل جدید مانتو پشت بلند 98
مدل جدید مانتو پشت بلند 98

مدل جدید مانتو اسپرت جلوبسته

از اصلی‌ترین مدل های جدید مانتو اسپرت 2021 می‌توانیم مانتوهای جلوبسته‌ای را نام ببریم که به شکل یکسره و بدون دکمه یا زیپ طراحی می‌شوند. جنس این مانتو ها را در سال 2021 از لنین و الیاف طبیعی انتخاب می‌کنند که گزینه‌ی مناسبی برای 4فصل سال محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این مانتوها را با دامن یا شلوارهای از بالاگشاد کوتاه بپوشید.

علاوه بر مانتوهای جلوباز که بسیار راحت به نظر می‌رسند، مانتوهای جلوبسته هم می‌توانند راحت، رها و شیک باشند. این مدل های جدید مانتو اسپرت، معمولا آستین‌هایی کلوش یا کیمونویی دارند. پیشنهاد رادیومدا به خانم‌های شیک‌پوش، این آیتم خاص پشت بلند است که آستین‌های کلوش زیبایی دارد. این مانتو کوتاه می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای داشتن یک استایل منحصربه فرد برای خانم‌ها باشد (اگر قد نسبتا کوتاهی دارید، سعی کنید مانتو انتخابیتان تا حد ممکن اورسایز نباشد؛ زیرا شما را کوچک‌تر از اندازه واقعیتان نشان می‌دهد). برای داشتن یک استایل قابل قبول و مناسب می‌توانید با چنین مانتویی، کفش‌های راحتی یا اسنیکرز بپوشید؛ ولی اگر قد نسبتا کوتاهی دارید، شلوارتان را به رنگ مانتو انتخاب کنید تا کشیده و بلند به نظر برسید.

مانتو جلوبسته اسپرت
مانتو جلوبسته اسپرت

مدل جدید مانتو ورزشی سال 2021

پیشتر گفتیم که واژه «اسپرت» معمولا برای آیتم های ورزشی به کار گرفته می‌شود، پس مانتوهای ورزشی، بی چون و چرا پایه ثابت این دسته بندی هستند. این مانتوها جنس لطیف و سبکی دارند و معمولا در جلو با زیپ بسته می‌شوند. این نوع مانتو ظاهر فیتی دارد و در برندهای مشهور، اغلب به رنگ های تیره (مشکی یا سرمه‌ای) دیده می‌شود و برای ورزش‌های خارج از سالن مثل کوه‌نوردی یا پیاده‌روی بسیار مناسب است. پیشنهاد می‌شود مانتو ورزشی را با لگ ورزشی و کفش هم‌رنگ همراه کنید و از چندرنگ و چندطرح کردن استایل ورزشی بپرهیزید.

مانتو اورسایز اسپرت

اُورسایزها، مانتوهای گشادی هستند که به نظر می‌رسد لباس شخص دیگری را پوشیده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم این مانتوها را با جین‌های مام‌استایل و کتونی‌‌های رنگ پاستلی ترکیب کنید و یک استایل راحت و روزانه بسازید. اگر فکر می‌کنید که زمان استفاده از اورسایزها در استایل به سر آمده، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. آیتم جذاب و قهوه‌ای رنگ زیر امسال در کالکشن 2020 توکیو به نمایش گذاشته شد. این مدل‌های جدید مانتو اسپرت را می‌توانید به جز استایل کژوال در محیط‌های رسمی مانند دانشگاه هم بپوشید. فقط باید میزان گشاد و راحتی لباس دقت کنید. 

تا اینجا، به بیان نکته‌ های اصلی در انتخاب مانتو اسپرت پرداختیم؛ فراموش نکنید که مانتو، مهم‌ ترین نقش در‌ شکل‌دهی به فرم ‌بدنی شما را دارد و باید متناسب با هیکل شما انتخاب شود. اگر قد بلندی دارید بهتر است از مانتوی اسپرت بلندتری استفاده کنید تا کشیدگی پاها را کمتر نشان دهد. بستن کمربند روی مانتو که امروز تا حدودی منسوخ به‌ نظر می‌رسد، می‌تواند از سادگی مفرط مانتوی اسپرت بلند، بکاهد. اگر قد شما کوتاه است، مانتویتان را کوتاه و ترجیحا طرح‌دار انتخاب کنید که تمرکز بیننده را به سمت پاها نبرد. پوشیدن مانتوی اسپرت کوتاه چهارخانه با جین اسکینی، می‌تواند استایل ایده‌آلی برای شما باشد.

نکته مهم بعدی که هنگام خرید مانتوی اسپرت باید به آن توجه کنید، رنگ مانتو است که باید با پوست شما، فرم بدنی و موقعیتی که قصد پوشیدن مانتو را دارید متناسب باشد. اگر ساعات زیادی از روز را در وسایل نقلیه و مکان های عمومی به سر می‌برید بهتر است در پوشش خود از رنگ های تیره استفاده کنید تا کمتر نیاز به شستشو را احساس کنید.

مانتو اسپرت

شما کدام مدل از مدل های جدید مانتو اسپرت 2021 را بیشتر می‌پسندید؟

اصلا طرفدار تیپ‌های اسپرت هستید یا همیشه دنبال مانتوهای رسمی و خانومانه می‌گردید؟

به چه مانتویی، مانتو اسپرت گفته می‌شود؟

واژه‌ Sport در فشن، به پوششی اطلاق می‌شود که به نوعی به ورزش مرتبط باشد؛ در فرهنگ عامیانه‌ی فارسی فعلی، این واژه نه فقط به آیتم‌های ورزشی، بلکه به پوشش هایی گفته می‌شود که در عین زیبایی ظاهری، ساده، کاربردی و راحت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *