هر آنچه لازم است درباره سایز لباس زنانه بدانید

(مرجع کامل انواع سایز بندی لباس زنانه)

تا به حال برایتان پیش آمده که لباسی را خریداری کرده باشید اما بعد متوجه شوید که سایز مناسب شما نیست؟! فرای اینکه به خرید اینترنتی لباس علاقه داشته باشید یا خرید حضوری را ترجیح بدهید، در هر صورت لازم است تا سایز لباس‌های خود را درست و دقیق بدانید. این موضوع در خرید اینترنتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند اما این به معنای آن نیست که در خرید حضوری نیازی به دانستن سایز لباس خود ندارید؛ بنابراین، بیایید نگاهی به راهنمای سایز لباس زنانه و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید، بیاندازیم؛ پس در ادامه این مطلب همراه وی پی آر باشید.

هر آنچه لازم است درباره سایز لباس زنانه بدانید

اینکه سایز لباس روی آن نوشته شده باشد، هیچ برای انتخاب و خرید آن کافی نیست. دلیل آن هم معمولا این است سایزها می‌توانند استاندارد بریتانیا، آمریکا، اروپا یا مناطق دیگر باشند و در هر یک از آن‌ها هم ممکن است سایز شما نسبت به دیگر استانداردها متفاوت باشد؛ پس چاره چیست؟

راه حل مطمئن این است که برای انتخاب سایز مناسب، اول اندازه‌های خود را پیدا کنید و بعد بنا به اندازه‌ها، در هر استانداردی سایز درست را برای خرید انتخاب نمایید؛ اما برای این کار باید از دستورالعمل‌ها و قواعد ساده اما مهمی پیروی کرده باشید تا در محاسبۀ اندازه‌ها اشتباهی پیش نیاید. هرچند که در خرید اینترنتی از سایت‌هایی مانند وی پی آر، امکان تعویض کالا وجود دارد و درصورت انتخاب اشتباه می‌توانید کالا را تعویض کنید یا به‌کلی ارجاع بدهید اما چنین امکانی عمدتا در خرید حضوری وجود ندارد؛ پس حتما در هنگام خرید دقت لازم را به کار بگیرید.

راهنمای تعیین سایز لباس‌زیر زنانه

لباس زیر زنانه

یکی از مهم‌ترین لباس‌هایی که باید حتما سایز مناسب آن را بنا به فیزیکتان داشته باشید، لباس‌های زیر هستند. خیلی ساده هم به دلیل تغییراتی که هر زن در اندامش به دلیل افزایش یا کاهش وزن (و دلایل مختلف دیگر) تجربه می‌کند، نیاز به تعیین دوباره سایز برای لباس‌ زیر خود داشته باشد. این را اگر یک سوتین بیش از حد تنگ تهیه کرده باشید که باعث ناراحتی و حتی بروز مشکلاتی برای شما شده، کاملا درک می‌کنید؛ اما روش درست تعیین سایز لباس‌زیر زنانه چیست؟

برای اینکه سایز سوتین خود را به‌درستی به دست بیاورید، متر نواری را درست پایین سینه قرار بدهید، آن را دور بدن بپیچید و عدد به دست آمده را گرد کنید. نکته این‌جاست که عموما سایز سینه بندها بر مبنای اینچ اندازه‌گیری می‌شوند و به همین دلیل برای به دست آوردن سایز خود باید بدانید که هر یک اینچ، ۲٫۵ سانتی‌متر است. حالا اگر عدد حاصل از اندازه‌گیری زیر سینه فرد باشد، برای به دست آوردن اندازه دور سینه باید به آن ۴ اینچ یا ۱۰ سانتی‌متر و اگر عدد زوج باشد، باید به آن ۱۲ تا سیزده سانتی‌متر اضافه کرد. (برای مثال، اگر عددی که برحسب سانتی‌متر به دست آورده و بر ۲٫۵ تقسیم کرده‌اید ۳۲ اینچ باشد، دور سینۀ شما ۳۶ می‌شود و اگر اندازه زیر سینه ۳۳ اینچ باشد، دور سینۀ شما ۲۸ خواهد بود

تفاوت ابعاد دور سینه و زیر سینه

سایز سینه زنانه

البته می‌توانید برای تعیین سایز لباس‌ زیر زنانه خود، متر را از قسمت برجستگی سینه‌ها هم اندازه بگیرید؛ اما برای به دست آوردن ابعاد کاپ سوتین، متر را از برجسته‌ترین قسمت سینه‌ها در جایی که نوک سینه قرار دارد دور بدن را اندازه بگیرید. حالا عدد زیر سینه را از این عدد کم کنید تا اندازه کاپ سینه به دست بیاید. برای مثال اگر اندازه زیر سینه شما ۳۴ اینچ و اندازه دور سینه شما ۳۷ باشد، اندازه کاپ سینه شما ۳ اینچ می‌شود که معمولا معادل سایز C است.

راهنمای به دست آوردن سایز شلوار زنانه

سای شلوار زنانه

انتخاب شلوار بر اساس سایز، بخصوص زمانی که به‌صورت آنلاین خرید می‌کنید، می‌تواند یک چالش باشد اما با رعایت دو سه مورد ساده به‌راحتی می‌تواند سایز مناسب را به دست بیاورید و یک خرید مطمئن را پشت سر بگذارید؛ بنابراین، لازم نیست حتما برای خرید شلوار مناسب به‌صورت حضوری به بوتیک مراجعه کنید؛ کافی است تا از اندازه و سایز شلوار خود اطمینان داشته باشید. برای این کار هم باید ابعاد چند قسمت از بدن خود را به دست بیاورید؛ دور کمر (waist) که بخش میانی کمر را تشکیل، دور باسن (Hip) که عریض‌ترین بخش باسن را شامل می‌شود، قد داخل شلوار (Inseam) که از پاچه‌ها در قسمت غوزک شروع می‌شود و تا محل اتصال دو لگ شلوار ادامه پیدا می‌کند. قد بیرونی شلوار (Outseam) در مقابل، به غوزک پا تا دور کمر گفته می‌شود.

جدول سایز شلوار زنانه

جدول سایز شلوار زنانه

در هنگام خرید اینترنتی از وب‌سایت وی پی آر، می‌توانید این ابعاد را در قسمت مشخصات محصول مشاهده نمایید. علاوه بر این، شلوارهای زنانه بر اساس فاق به سه دسته فاق کوتاه، فاق متوسط و فاق بلند تقسیم می‌شوند که در مطلب دیگری به تفضیل به آن می‌پردازیم.

راهنمای تعیین سایز مانتو و شومیز

انتخاب سایز لباس زنانه

برای اندازه‌گیری سایز مانتو و انواع بلوز و شومیز، تنها کافی است تا سرشانه‌ها، دور سینه، زیر سینه و دور باسن را اندازه‌گیری کنید. بعد از به دست آوردن این اعداد، به‌اندازه دو یا چند سانت عددها را بسته به میزانی که می‌خواهید در لباس راحت باشید، گشادتر در نظر بگیرید. گفتنی است که جدول سایزبندی مانتو معمولا بسته به نوع برش و بسته شدن مانتوها می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل حتما در زمان خرید اینترنتی مانتو (درصورتی که لباس مد نظرتان فری سایز نباشد) به جدول سایزبندی توجه داشته باشید.

یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن سایز لباس که بسیار هم ساده و آسان است، کمک گرفتن از آن دسته لباس‌هایی است که سایز آن‌ها را می‌دانید؛ با این روش دیگر لازم نیست تا هر بار دوباره سایز خود را به دست بیاورید. در این مطلب، شما را با راهنمای سایز برخی لباس‌های زنانه آشنا کردیم. شما معمولا چطور سایز لباس خود را پیدا می‌کنید؟ تجربیات و راهکارهای خود را برای ما بنویسید.

تفاوت سایزبندی‌های حروفی و عددی در چیست؟

سایزبندی‌های عددی دقیق‌ترند اما سایزبندی‌های حروفی برای لباس‌های اسپرت‌ رایج‌تر هستند و بیشتر در پوشاک کژوال مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مقابل، سایزبندی‌های عددی بیشتر در لباس‌هایی که دوخته می‌شوند یا مناسب مهمانی و مراسم هستند، استفاده می‌شوند. سایز لباس زنانه

آیا خرید اینترنتی با تکیه بر سایزهای قبلی کار درستی است؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که معمولا تغییر سایز چندانی ندارید، این کار می‎‎تواند راهگشا باشد اما از آنجا که بیشتر افراد این‌طور نیستند، پیشنهاد ما این است که هر چند وقت یک‌بار تغییرات سایز خود را بررسی کنید تا به‌خصوص در خرید آنلاین بهترین نتیجه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *