ست مانتو به رنگ مشکی

ست رنگ مشکی (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست رنگ مشکی

مانتوهای مشکی به دلیل رنگ خنثی و تیره ای که دارند از آیتم های جدانشدنی کمد بانوان ایرانی هستند. طراحان لباس ایرانی معمولا در تمام کالکشن ها، از کژوال گرفته تا مجلسی، از بهاره تا زمستانه رنگ مشکی را در اولویت کار خود قرار می‌دهند. این رنگ به دلیل خاصیت جذب نور و گرمایی که دارد، گزینه مناسبی برای فصل های بهار و تابستان نیست مگر اینکه در جزئیات کوچک یا اکسسوری ها اضافه شود؛ اما در فصل های پاییز و زمستان کاربرد زیادی دارد. مزیت اصلی مانتوهای مشکی، این است که به راحتی با رنگ ها، پترن ها و نقش های مختلف هماهنگ می‌شوند و دردسر زیادی برای ست کردن آیتم های استایلتان نخواهید داشت. نکته مثبت دیگر این رنگ مانتو برعکس رنگ های روشن، این است که شما را بیش از حد چاق یا لاغر نشان نمی‌دهد و فرم معقولی از بدنتان در آینه خواهید دید. در این مقاله به بررسی مدل های جدید مانتوی مشکی و انواع ست مانتو مشکی می‌پردازیم.

ست مانتو مشکی
ست مانتو مشکی

● ست های جدید رسمی با مانتوی مشکی

رنگ مشکی یک رنگ فرمال و شیک به حساب می‌آید که در ساخت استایل های رسمی جدیدا کاربرد زیادی پیدا کرده است. مانتوهای ساده ی یقه انگلیسی که در ناحیه شانه ها اپل دارند، یکی از ترندهای بهار امسال هستند که می‌توانند در استایل های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. در کنار این مدل مانتو با انتخاب شلوارهای بوت‌کات پارچه ای می‌توانید یک استایل کلاسیک و رسمی برای مهمانی های رسمی یا محیط کار بسازید. ترکیب هیجان انگیز بعدی، انتخاب جین مام استایل در کنار این مدل مانتو مشکی است که برای شما استایلی به سبک Vintage می‌سازد.

برای ساخت ترکیب بعدی که با مانتو کتی مشکی می‌توانید بسازید، به یک شومیز یا تیشرت یقه اسکی با رنگ خنثی نیاز دارید. انداختن مانتو کتی های مشکی بلند به شکل شنل روی لباس را اخیرا در بین سلبریتی ها زیاد می‌بینیم.
شلوار فاق بلند جین یا پارچه ای مشکی می‌توانند مکمل های خوبی برای این ست باشند. به دلیل دست و پا گیر بودن مانتو در این استایل پیشنهاد می‌کنیم که کیف های بندی را کنار بگذارید و از کلاچ ها (کیف دستی های پاکتی) استفاده کنید.

ست یقه اسکی با مانتوی مشکی
ست یقه اسکی با مانتوی مشکی

استفاده از رنگ ها و متریال های محدود کلید اصلی ساخت ست های رسمی است. یک راه ساده برای داشتن استایل شیک و خاص، حذف شلوار و استفاده از چکمه های بلند در فصول سرد است. به دست گرفتن کلاچ به جای کیف بندی و استفاده ی محدود از اکسسوری ها نکته های مثبتی هستند که در ساخت این ست رعایت شده اند.

شومیز های سفید حریر، گیپور یا پلیسه که اخیرا به اقبال زیادی در صنعت پوشاک زنانه دست پیدا کرده اند، آیتم مناسبی برای قرار گرفتن زیر مانتوهای مشکی کوتاه و ساخت یک استایل جذاب و رسمی هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر از متریال های مجلسی برای انتخاب شومیزتان استفاده می‌کنید، شلوارهای جین را کنار بگذارید و از شلوارهای جیر، چرم و یا پارچه ای استفاده کنید. کیف های کوچک بندی و انگشترهای متعدد ظریف، مکمل خوبی برای این استایل رسمی هستند.

ست مونوکروم مشکی، جذابیت و شکوه خاصی دارد که با استایل های تک رنگ دیگر متفاوت است. در آخرین ست رسمی پیشنهادی ما، به یک شلوار پارچه ای مشکی کوتاه (تا قوزک پا)، شومیز ساده ی مشکی، و کفش فلت نوک تیز نیاز دارید تا در کنار مانتوی مشکی استایل باشکوه و فوق العاده ای بسازید. شال های حریر و روسری های کوچک ساتن مکمل های خوبی برای این ست هستند.

● ست های جدید با مانتوهای مجلسی مشکی

استفاده از پر در استایل های مجلسی یکی از ترندهای امسال است. دامن های پردار گزینه مناسبی برای ترکیب شدن با مانتوی کتی مشکی هستند. توجه داشته باشید که انتخاب یک رنگ و متریال نامناسب می‌تواند شکوه استایل مجلسی شما را به هم بریزد.رنگ های مناسبی که می‌توانید برای انتخاب اکسسوری ها در کنار مانتوی مشکی مجلسی انتخاب کنید: طلایی، نقره ای و سفید هستند.
همانطور که در تصویر می‌بینید، استایلیست در یک حرکت هوشمندانه با انتخاب کمربند پهن طلایی رنگ، از یکنواختی ست مشکی کاسته است.

ست دامن های پردار با مانتوی مجلسی مشکی
ست دامن های پردار با مانتوی مجلسی مشکی

همانطور که گفتیم، در استایل های مجلسی که با مانتوی مشکی می‌سازید باید تا حد امکان، قانون تک رنگ بودن را در آیتم های اصلی رعایت کنید. در مورد جزئیات و اکسسوری های این ست، پترن animal print یا پلنگی از ترند های اصلی امسال است که می‌توانید از شال یا کیف دستی با این طرح استفاده کنید.

پترن چهارخانه ی‌ ریز، یکی از مواردی است که در کنار پارچه ی ساده ی مشکی نمای خوبی دارد و می‌تواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب شلوار در کنار مانتوی کوتاه مشکی باشد. توجه کنید که با این مدل شلوار، بهتر است کفش و کیف دستی خود را مثل مانتو، به رنگ مشکی ساده انتخاب کنید.

● ست های کژوال و روزانه با مانتوی مشکی

مانتوهای مشکی کمی آزاد که بلندی آنها تا زیر باسن می‌رسد و هم به شکل جلو بسته و هم جلوباز مورد استفاده قرار می‌گیرند، در ساخت استایل های روزانه کاربرد بسیار زیادی دارند. عمده ی دختران تیشرت های رنگی و جذابی در کمدشان دارند که به دلیل ملاحظات قانونی و عرف جامعه، پوشیدن آنها به شکل تکی ممکن نیست. مانتو و رویی های با رنگ خنثی (مشکی،سفید،طوسی) در چنین مواردی به کمک شما می‌آیند.
پوشیدن مانتوهای ساده ی مشکی به شکل جلوباز روی تیشرت های رنگی، همراه با آل استار هم رنگ و جین مام‌استایل می‌تواند ست فوق العاده ای برای یک پیاده روی عصرانه باشد.

ست تیشرت با مانتوی مشکی

رویی های مشکی نازک، قابلیت خوبی برای ترکیب شدن با طیف رنگ های کناری، قهوه ای، شتری و اکر را در فصل پاییز و بهار دارند. در این ست بهتر است یکی از آیتم های اصلی یعنی شومیز یا شلوارتان را به رنگ مشکی انتخاب کنید تا رنگ مانتو وصله ی ناجوری در این استایل نباشد.

طیف رنگی دیگری که در میکس استایل های روزانه می‌تواند در کنار مانتوی مشکی، جذاب به نظر برسد؛ کالیته ی سفید تا طوسی روشن است. این طیف به خصوص در موقعیت های رسمی تری مثل دانشگاه می‌تواند پرکاربرد باشد. اگر قصد ترکیب این آیتم را دارید توجه داشته باشید که خروجی نهایی، ست خنثی و بی روحی خواهد شد. یک شال گردن یا دستمال گردن به رنگ گرمی مثل قرمز یا نارنجی می‌تواند حال و هوای ست روزانه ی شما را زیر و رو کند.

یک مدل مانتوی مشکی، مانتوهای کیمونو مانندی هستند که با الگوی جلو بسته و اورسایز دوخته می‌شوند و مناسب محیط های اداری و دانشگاهی هستند. بهترین مچ ها برای این مدل مانتو، جین های راسته و کفش های اسپرت یا کالج ساده هستند. اکسسوری های چشمگیر مثل ترکیب ساعت بزرگ و چند ردیف دستبند رنگی می‌تواند این ست را از یکنواختی خارج کند.

ترکیب کژوال بعدی، بیشتر برای افرادی مناسب است که جسارت زیادی در مچ کردن آیتم های استایلشان به خرج می‌دهند. در این ست شما می‌توانید از مانتوهای مشکی جلوباز به عنوان رویی پیراهن های بلند زنانه (dress) استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم در صورت ترکیب این آیتم ها، از جوراب شلواری های نازک استفاده کنید یا چکمه های بلند را جایگزین شلوار کنید.

ست های اسپرت با مانتوی مشکی

رنگ مشکی یکی از پایه های ثابت در طراحی و تولید آیتم های اسپرت است. حتی مانتوهایی که با برچسب مانتوی اسپرت شناخته می‌شوند را معمولا به رنگ های تیره مثل مشکی یا سرمه ای می‌بینیم.
در تصویر زیر یک مدل مانتوی اسپرت را می‌بینید که معمولا با متریال های ضخیم و پاییزه و به شکل گشاد و کلاه دار دوخته می‌شود. شلوارهای اسلش، لگینگ های چسبان مشکی و تیشرت های ساده با رنگ خنثی مکمل های اصلی این ست هستند. اگر قصد ترکیب این آیتم ها را دارید باید توجه کنید که در چنین استایلی، استفاده از اکسسوری ها باید به حداقل برسد.

در ست اسپرت بعدی، هودی های کلاه دار نقش کلیدی ای را ایفا می‌کنند. کاربرد این ترکیب نیز مانند قبلی، در فصول خنک سال مثل پاییز و بهار است. کافیست یک مانتو پاییزه یا یک بارانی مشکی را به شکل جلوباز روی هودی رنگی خود بپوشید. جین های اسکینی، راسته ی کوتاه و گرل‌فرند آیتم های خوبی برای پایین تنه ی این استایل هستند.

 رنگ های پیشنهادی برای ترکیب با مانتوی مشکی

به یاد داشته باشید که اگر اصول مربوط به ترکیب رنگ ها را رعایت کنید، رنگ های متضاد همیشه بهترین گزینه برای قرار گرفتن در کنار هم هستند. در مورد مانتوی مشکی، رنگ سفید را می‌توانید هم در قالب شومیز، تیشرت و هودی در زیر مانتو و هم در انتخاب اکسسوری ها استفاده کنید.
برای آیتم های بزرگتری مثل شلوار یا روسری پیشنهاد می‌کنیم که رنگ سفید در قالب پترن چهارخانه یا راه راه استفاده شود.

رنگ قرمز، یکی از گزینه های جذاب برای خارج کردن استایل شما از یکنواختی است. این رنگ هر چه بیشتر در جزئیات به کار برده شود، چشمگیرتر و هیجان انگیز تر خواهد بود. یک کیف دستی قرمز، گل سر قرمز یا حتی رنگ لاک قرمز می‌توانند مکمل های خوبی در کنار مانتوی مشکی باشند.

رنگ خاکستری، انتخاب مناسب دیگری برای به کاربرده شدن در کنار مانتوی مشکی است. مزیت این رنگ این است که به دلیل همخوانی بالایی که با رنگ جین دارد می‌توانید آن را در استایل جین نیز استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن و چشمگیری مثل آبی، صورتی، نارنجی و سبز باید به شکل حساب شده و محدود در کنار مانتوی مشکی استفاده شود.

شما چطور ست رنگ مشکی (مانتو، شال، کفش و شلوار) رو پیاده میکنید ؟

خوشحال میشیم شما هم نکات آموزشی ای برامون در بخش کامنت ها بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *