نکات مهم هنگام خرید مانتو

نکات مهم هنگام خرید مانتو

در اصول انتخاب مانتو این مقاله درجهت کمک کردن به مشتریان به گزارش سایت وی پی آر بازدیدکنندگان عزیز هنگام خرید مانتو است،

که در همین مقاله این نکات را بایکدیگر مرور کرده و حیاتی ترین آنهارا میگویم،در اینجا بایدبه شما بگوییم که محکوم به ظاهروتیپ نامناسب میشوید اگر این مقاله ۵ دقیقه ای را از دست بدهید،زیرا در اینجانکاتی بررسی میکنیم که ،بعضی ازفروشنده ها اصلا حوصله ی توضیح به شما را ندارد و به شماقول میدهم که پس از خواندن این مقاله همیشه انتخاب های درست خواهید داشت.

خریدمانتو امروزه برای خانمها کمی سخت شده زیرا تنوع مانتوها در طرح ها ورنگ های مختلف زیاداست.

وآنها مانتویی رامیخواهند که علاوه برظاهر درست و مناسب کیفیت عالی و در حین حال قیمت مناسبی داشته باشد. پس اول باید مهمترین مشخصات پارچه و بعد از آن جنس پارچه را تاحدودی بشناسیم که در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم.

خرید مانتو را می توان یکی از مهم ترین انتخاب های بانوان قلمدادکرد،زیرا علاوه بر اینکه خانم ها دنبال ظاهر زیبایی هستند،آنها مانتو خود را براساس مکانی که میخواهندحضور داشته باشند انتخاب میکنند.مثلا کسی میخواهد درجشنی شرکت کند یا شخصی دیگر برای کار اداری میخواهد،یا اصلابرای مهمانی یا بیرونی میخواهند که نسبت به ظاهر،قد، اندام سلیقه و… انتخاب ها متفاوت است. و ما در زیر این نکات حیاتی را بیان میکنیم.همراه باشید.

لازم به ذکر است که مشخصات اصلی پارچه مانتویی رابیان میکنیم که هم برای فروشندگان مفید است هم برای خریداران.

اکثرخانم ها وقتی به مانتوی دست میزنند جنس آنها را با صفات مختلفی بیان میکنند،مثل:چقدنرمه،یا اینکه این مانتو چه جنس زبری داره،و چقد ضخیم یا نازکه ،خلاصه این ادبیات میان مردم جا افتاده و ما میخوایم بررسی کنیم که :

مهمترین مشخصات اصلی پارچه های مانتویی:

ضخامت

ضخامت پارچه کاملا بستگی به فصل و آب و هوایی منطقه دارد،مثلا اکثر افرادی که درمناطق سرد سیر زندگی میکنند سعی بر این دارندکه مانتوهای باضخامت بیشتری تهیه کنند.که در فصل زمستان پارچه های از نوع خزدار،فوتر، و پشمی استفاده میشود. در فصل تابسان نیزازپارچه های مختلفی استفاده میشود که در میان مردم به آنها نخی یا نازک میگویند. پس در این قسمت اگر میخواهید مانتویی را انتخاب کنید حتما حواستان به شرایط آب و هوای باشد که بتوانید بهترین ضخامت را برگزینید.

کش یا غیرکش:

مانتوهایی که از جنس کشی هستند در ظاهر تاثیر دارد زیرا بدن نما میتواند باشید،یکی از مواردی که منفی تلقی میشود برای پارچه های کشی این است که در اکثر مواقع آبرفت دارند،یعنی امکان دارد سایز مانتو تنگ تر یا کوتاه ترشود.

آیاچروک پذیراست؟

یکی از دقدقه ی خانم هاو سوالاته زیادی که میشود این است که آیا این مانتو چروک میشود؟ خب بستگی به جنس مانتو دارد که از چه پارچه ای تهیه شده است،مثلا مانتوهای باجنسهای پپلین میتواند چروک پذیر تر نسبت به بقیه باشد و مانتوهای با پارچه ترگال اگر نوعه خوبی از آن باشد، چروک نمیشود لذا یکی از موارد مهم هنگام خرید مانتو و نکته ی بسیار مهمی در اصول انتخاب مانتو میباشد. پس به آن نیز دقت کنید.

راز زیر دست!

خریدار به محض این که وارد مغازه میشود بعد از اینکه مانتوی چشم او را میگیرد سریعا جنس آن را لمس میکند اگر جنس مانتو خوب باشد ارتباط خوبی با مانتو میگیرد و سپس آن را پرو میکند،شما اگر که میخواهید مانتوی را لمس کنید حتما به زبر بودن آن نیز توجه کنید،زیرا بعضی از پوست ها حساسیت فراوانی دارند و نسبت به زبری واکنش نشان میدهند.

طرحدار یا ساده

مانتوی طراح دار بگیرم یا ساده؟ خب میتوان گفت که بستگی به ۲ عامل دارد:

  1. درکجا میخواهید مانتو را استفاده کنید؟
  2. کدام یک نزدیک سلیقه شما است؟

مانتو طرح دار که مدتی پیش keep calm آن مد شده بود طرف دارهای خود را دارد،ازجمله نوجوانان امروزه در بستر فرهنگی و هنری نیز از این مانتو ها تولید میشود و میتوانید به سلیقه خود تهیه کنید. و مانتوهای ساده نیز میتوانید بسیار خوب و سریع هرچیزی را با آن ست کنید. که امرزوه بیشتر مانتوهای ساده فروش بیشتری نسبت به طرح دارها دارند.

شناخت رنگ مانتو:

شناخت رنگ مانتو یک امر مهم برای نکات مهم هنگام خرید مانتو است

یکی از مسائل سختی که خانمها زیاد درگیر این موضوع هستند،این است که چه رنگ مانتوی رو انتخاب کنم؟

جالب است بدونید یک قانونی در طبیعت وجود دارد به نام قانون ۸۰/۲۰ ، این قانون رو که خیلی در زندگی ما نقش داره اما معلوم نیست که آیا میدونیم یا نه؟ خب این قانون چیه؟ براتون یک مثال میزنم : یعنی ۸۰ درصد از مانتوهای که میپوشید جزوه ۲۰درصد از مانتوهای مورد علاقتونه ، یا مثلا ۸۰ درصد از درآمد شمااز۲۰درصداز مشتریاتون است، خب برید یک نگاهی به کمده لباساتون کنید و از خودتون این سوال رو بپرسید،که آیا بیشترین رنگی که من در کمدم دارم چه رنگیه؟قاعدتا به یک یا دو انتخاب میرسید که اون رنگ رنگ مورد علاقتون هستش،اما اگر موقع خرید مانتو،جشمتون مانتوی را گرفت که رنگ مناسبی نداشت پیشنهاد میکنم به رنگ دیگه ای فکرکنید، حالا ازکجابفهمم رنگه مانتوبرای من مناسب است یا نه؟ درجواب این سوال ها بایدبگم که مااینجا ۶فاکتور روموردبرسی قرارمیدهیم،

  1. سن شما
  2. سلیقه شما
  3. برای کجا اون مانتورو میخوای؟
  4. رنگ چشم شما چه رنگی است؟
  5. در کدام فصل قرار داریم؟
  6. رنگ پوست شما چه رنگی است؟

انتخاب و خرید مانتو بر اساس سن

هنگام خرید مانتو به سن خود توجه کنید.

خیلی راحت یه نگاه واقعی به سنتون بندازید!دیگه کسی نیست که دروغ بگید خودتون هستید?!

خب بگذریم اگه رنجه سنیتون بین نوجوان تاجوان است خب میتونید از همه رنگها استفاده کنید مخصوصا رنگ های شاد،که خیلی از روانشناسان به این نتیجه رسیدن که میتونه در روحیه فرد به شدت تاثیر مثبتی داشته باشه،اما شایان ذکره که بهتون بگم اگه میخواید برید دفتری،اداره ای،یا مصاحبه ای و.. سعی کنید از رنگ های سنگین تر و طیف های تیره تر استفاده کنید.

اگح رنجه سنیتون بین جوان تا میان ساله: خب میتونید همچنان از طیف های رنگی ملایم تری استفاده کنید راستی سایتی رو پیشنهاد میکنم که طیف رنگ هارو دسته بندی کرده ومیتونید از خوده اون سایت حتی کد رنگ موردنظر هم پیدا کنید،واگر مانتو  شما توسط خیاط دوخته میشود این کد رابه خیاط مانتوه خود بدهید،که دقیقامطابق سلیقه شما باشد. کدهای رنگها

سلیقه ی شما

در اینجا فقط و فقط میتوان نسبت به آن چیزی که واقعا میپسندید انتخاب کنید و سلیقه هرکسی کاملا اختیاری است اما در ادامه مطالب نکات جالبی رو میگیم.

برای کجا اون مانتو رو میخوای؟

اگر مانتو رو برای مهمانی،جشن تولد،بیرونی و یا … میخواهید میتوانید از رنگ های خاص و شیک استفاده کنید، در صورتی که حتی میتوانید مانتو های برگزیند که طرح دار است،و یا خرج کار های لاکچری و شیکی دارد.

بدانید و آگاه باشید که حتما برای مکان های رسمی مثله اداره جات و .. از طیف تیره تر استفاده کنید.

رنگ چشم شما چه رنگی است

انتخاب مانتو براساس رنگ چشم

خب مطلب جالب اینکه  میتونید رنگ مانتو رو براساس رنگ چشمتون ست کنید،و یک طیف بسیار جالبی در ظاهرتون ایجاد کنید. خب حالا اگر که رنگ چشمهای شما آبی ، خاکستری یا سبز است پس میتوانید از رنگ های خنک استفاده کنید که طیف این رنگ ها را در عکسهای پایین تر قابل مشاهده است.

حال اگرچشمانه قهوه ای ، فندقی یا کهربایی،مشکی دارید میتوانید از رنگ های گرم و تند استفاده کنید.

رنگ‌های مناسب فصل زمستان را بشناسید

در کدام فصل قرار داریم؟

بله درست فکرکردید فصل نیز یکی از فاکتورهای مهم ما برای انتخاب رنگ درست است،درهر چهار فصل چه فصل های گرما مثله بهار و تابستون و چه فصل های سرما مثل پاییز و زمستون میتوانید،بهترین ها را براساس طیف رنگی عکس های زیر انتخاب کنید.

عکس زیر میتواند شمارا باخانواده ست کردن رنگ ها و بهترین طیف برای ست کردن آشنا کند. این امر نیز یکی از نکات مهم هنگام خرید مانتو است.

نکات مهم هنگام خرید مانتو

انتخاب مانتوبراساس رنگ پوست

رنگ پوست خود را بشناسید

خب میتوانید به عکس زیر خوب توجه کنید.

نکات مهم هنگام خرید مانتو

انتخاب و خرید مانتو با توجه به اندام وظاهر:

مناسب ترین مانتوبرای پوست های روشن

اگر که رنگ پوست روشنی دارید باید رنگهای تضاد با آن را انتخاب کنید. رنگ انتخابی برای مانتو خود را از میان رنگ های قهوه ای،آبی ملایم،بژی،خردلی،آبی سیرو یا آبی کلاسیک در این طیف رنگ را انتخاب کنید،حواستان باشد که از رنگهای سفید،قرمز،صورتی،زرد،ارغوانی،نارنجی،قرمزروشن یا جیق ،اصلا استفاده نکنید،زیرا به کارگیری رنگهایی که گرم هستند اصلا مناسب رنگ پوست روشن نیستند.

مناسب ترین مانتو برای پوست های تیره

کسانی که دارای پوست های تیره هستند ، بهترین رنگ برای این نوع رنگ پوست رنگهای مثله:خاکی،سفید،آبی ملایم،آبی کلاسیک،طوسی روشن،گلبه ای،هستند، همچنان این نوع رنگ پوست باید از رنگهای مثله:قهوه ای تیره ،مشکی،فیروزه ای،سبزیشمی،قرمز،قرمز تیره پرهیز کنند.

مناسب ترین مانتوبرای پوست های معمولی

این افراد که رنگ پوست آنها نه تیره است نه روشن میتوانند از هر رنگ مانتویی استفاده کنند.رنگ های پیشنهادی برای پوست های معمولی میتواند رنگ های از جمله :بژ،آبی، سرمه ای،گندمی،مشکی،صورتی، استفاده کنند.

رنگ های که برای پوست های روشن پیشنهاد نمیشود : سبز،بنفش،قهوه ای تیره،قرمز و طیفه رنگ های که نزدیک یا همرنگ پوست است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *